Brezilya Poposu (Kalçası) Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Brezilya Poposu (Kalçası) Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Brezilya Poposu (Kalçası) Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Vücudunuzun orantılı bir görünüme sahip olması için Brezilya Poposu (Kalçası) Estetiği adı verilen yöntemle tanışabilirsiniz. Böylelikle kalça kısmında dolgun ve yuvarlak görünümleri elde etmeniz mümkün olacaktır. Özel yağ transfer teknikleriyle tanışmanızı sağlayan merkezimiz sayesinde bu işlemin detayına yönelik bilgileri elde edebilirsiniz. En popüler yöntemler arasında yer alan ve kalçaya yönelik uygulanan bu yöntemde silikon malzemeler kullanılmamaktadır. Liposuction olarak adlandırılan yöntemle bel, uyluk veya karın bölgesinde bulunan fazla yağlar alınarak kalça kısmına enjekte edilmesine dayalı olan yöntemle etkili sonuçlara ulaşmanız sağlanmaktadır.

Brezilya Poposu (Kalçası) Estetiği Faydaları Nelerdir?

Vücudunuzun şekillenmesini sağlamak amacıyla Brezilya Poposu (Kalçası) Estetiği hakkında bilgi alabilirsiniz. Vücudunuzun daha çekici bir hale gelmesi ve kıyafetlerinizin vücudunuzla tam uyumlu olması aşamasında etkili sonuçlar sizi bekliyor olacaktır. Alt ve üst kısımlardaki dengenin sağlanmasında, alt bedenin kıvrımlı bir hale gelmesinde ve kalçalarınıza dolgunluk kazandırılmasında faydalanacağınız bir yöntem olacaktır. Estetik açıdan daha hoş bir görünüme ulaşmak istediğinizde tereddüt etmeden bu yöntemle tanışabilirsiniz.

Brezilya Poposu (Kalçası) Estetiği Kimler İçin Uygulanır?

Protez kullanılmadan kalça büyütmek istediğinizde Brezilya Poposu (Kalçası) Estetiği yöntemiyle tanışabilirsiniz. Eğer çok fazla sarkma yaşanmamışsa ve pop dikleştirme operasyonundan faydalanmak istiyorsanız sizler için de uygun bir seçenek olacaktır. Kalçanızın şeklinde ve boyutunda değişikliklerin yapılması için uygun olup olmadığınızı değerlendirecek uzman doktorunuza başvurabilirsiniz.

Brezilya Poposu (Kalçası) Estetiği Nasıl Yapılır?

Toplamda üç aşamadan oluşmakta olan Brezilya Poposu (Kalçası) Estetiği için ilk adımda yağların alınması için Liposuction yöntemine başvurulmaktadır. Daha sonrasında ise yağlar saf hale getirilerek transfere hazırlanmaktadır. Estetik cerrahlar tarafından son aşamada yağ enjeksiyonu yapılarak hacmin artmasına olanak verilmektedir. İşlem sonrasında yağların erime ihtimali göz önünde bulundurulduğundan, normalin üstünde bir yağ transferinin yapılmasına olanak verilmektedir.

Brezilya Poposu (Kalçası) Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Kalçalarınız için uygulanacak olan estetik operasyonun ardından hissedeceğiniz ağrılar kontrol altına alınabilecek seviyelerde olacaktır. Yaklaşık 2 haftalık süreçte çok oturmamanız ve sürekli sırt üstü yatmanız önerilecektir. Bu süreçleri atlattığınızda ise simit üzerine oturmanız ve uyluklardan destek alarak kalçalarınıza baskıyı azaltmanız gerekmektedir. Normal oturma pozisyonuna geçmek istediğinizde ise yaklaşık 8 haftayı tamamlamanız gerekmektedir. Normal aktivitelerine devam etmek isteyen kişilerin 10-14 hafta sürecince sabırlı olması gerekir.

Brezilya Poposu (Kalçası) Estetiği Kalıcı Mıdır?

Kilosunu iyi bir şekilde korumayı başaran kişiler için Brezilya Poposu (Kalçası) Estetiği işleminin ardından erimeyen yağların kalıcılık yaratacağını aktarabiliriz. Ancak düzensiz kilo alıp vermeniz neticesinde bu sonuçların olumsuz olacağını unutmamalısınız.

Brezilya Poposu (Kalçası) Estetiği Riskleri

Her ameliyatta olduğu kadar Brezilya Poposu (Kalçası) Estetiği için de bazı risklerin olabileceğini hatırlatıyoruz. Enfeksiyon, cilt altında topakların oluşması, cilt kayıpları, kalp ve akciğerde yağ embolisi ve yeni bir seans gerekliliği şeklinde riskler oluşmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir