Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir? Kimlere Yapılabilir?

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir? Kimlere Yapılabilir?

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir? Kimlere Yapılabilir?

Burun şeklinde meydana gelen bozuklukların giderilmesi için Burun Estetiği (Rinoplasti) yöntemine başvurulmaktadır. Doğumsal olarak veya sonradan meydana gelen, yaralanmalardan ve kazalardan dolayı oluşan her türlü deformitenin giderilmesine olanak verilmektedir. Fiziksel açıdan estetik kaygısına neden olan ve solunum güçlüğünün oluşmasına zemin hazırlayan her türlü olumsuz durumdan kurtulmanız için bu yöntemi tercih edebileceğinizin altını çiziyoruz. Üst kısmında kemik, alt kısmında ise kıkırdak yapı bulunan burunda meydana gelen şekil bozukluklarının giderilmesi için kişisel planlara gerek duyulmaktadır. Deri tabakasında, kemikte veya kıkırdak dokuda yapılan değişiklikler sayesinde istenilen sonuçların elde edildiği görülmektedir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Yüz bölgesindeki diğer özelliklerin de göz önüne alınmasını sağlayan uzman estetik cerrahların Burun Estetiği (Rinoplasti) uygulamalarını nasıl gerçekleştirdiklerini merak ediyor olabilirsiniz. Kişinin burun yapısında neyi değiştirmek istediğinize kulak veren ve böylece taleplere göre bazı değişiklikleri yapacak olan uzmanların izledikleri bazı yollar bulunmaktadır. Rinoplasti işleminde risklerin olabileceğini göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Uyuşmaların kalıcı olması, nefes alma sorunları, kalıcı şişlikler veya yara izi gibi şikayetlerin sürekli hale gelebileceğine değiniyoruz. Bu gibi risklerle ilgili bilgilendirecek olan uzmanlarınızdan destekleri alabilir ve en iyi şekilde karar verebilirsiniz. İsteklerini dürüst bir şekilde dile getirecek olan hastaların hedeflerine daha kolay yoldan ulaşmalarına olanak verilir ve yüksek bir motivasyonu kazanmaları sağlanır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Öncesi ve Sonrası Süreçler

Ameliyattan önceki birkaç haftalık süreçte bazı ilaçların kullanılması yasaktır. Kanama riskini artırabilecek olan bu ilaçlarla ilgili doktorunuzdan bilgi almanız ve bu sayede hazırlık aşamasını başarıyla tamamlamanız mümkün olacaktır. Bitkisel ilaçlardan, doğal içerikli ilaçlardan ve zararlı alışkanlıklardan bu süreçte uzak durmanız gerekmektedir. Ameliyat öncesinde doktorun genel anestezi veya lokal anestezi kararını verebileceğine değiniyoruz. Burnun alt kısmından açılacak olan bi kesi ile hedeflenen sonuçlara yönelik adımla atılmaktadır. Burnun yapısındaki değişikliklerin nasıl ve ne şekilde olması gerektiği netleştirilerek cerrahi müdahale yapılmaktadır. Burun Estetiği (Rinoplasti) sonrasında ise dinlenerek geçireceğiniz 1 haftalık süreç sizi bekliyor olacaktır. Şişliklerin ve morlukların giderek azalması için uygulayabileceğiniz yöntemlere dair bilgileri uzmanlarınızdan alabilirsiniz.

Ameliyat sonrasında belirli bir süre koşu gibi faaliyetlerden uzak durmanız istenecektir. Ameliyat yapılan bölgeye herhangi bir basıyı uygulamaktan kaçınmalısınız. Meyve ve sebze tüketimine önem vermeniz gereken bu süreçte kabızlık gibi bir şikayetinizin olmaması gerekmektedir. Dişlerinizi fırçalarken yumuşak hareketlerde bulunmanız, dört haftalık süreçte gözlük takmamanız ve fazla güneşe maruz kalmamanız gerekecektir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Fiyatları

Burun şeklinden rahatsız olan ve estetik kaygı yaşayan kişilerin Burun Estetiği (Rinoplasti) fiyatları ile ilgili araştırma yaptıkları görülmektedir. Bu aşamada ise en etkili faktörlerden birisi doktor deneyimidir. Oldukça güvenilen ve tavsiye edilen uzman doktorlarınızdan en uygun fiyatları alabileceğinizin altını çiziyoruz. Ayrıca hastane seçiminde, kullanılan malzemelerde ve ekiplerin giderlerinde yaşanan değişikliklerin de fiyatlar konusunda etkili olabileceğini unutmamalısınız.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir