Check-up

Check-up

apex cerrahi erkek check up

Halk arasında daha çok kişisel sağlık taraması adı ile bilinen Check-up, olması muhtemel pek çok rahatsızlığı erken dönemde tespit etmeyi ve buna uygun önlem alarak bireylerin sağlıklı kalmalarını amaçlamaktadır. Kişisel sağlık taraması, belli başlı bir yakınması olmasa da bireylerde gizli gizli oluşmaya başlayan hastalıkların henüz erken evrelerde iken saptanabilmesi amacı ile uygulanan tetkik ve muayene işlemleri olarak tanımlanmaktadır.

Günümüzün modern tıbbında rahatsızlıkların kendilerini belli etmeden önce gerekli olan önlemlerin alınması ve bu sayede kişilerin sağlık durumlarının bozulmaması hedeflenmektedir. Zira bir hastalık bir kez ortaya çıktığı anda hem tedavi açısından oldukça külfetli bir hale gelmektedir hem de bireyleri maddi açıdan zorlayabilmektedir. Bu nedenle herhangi bir belirgin şikayeti olmasa da her bir bireyin belirli aralıklar ile Apex Cerrahi Tıp Merkezi check up bölümü gibi bu alanda profesyonel olarak hizmet veren sağlık merkezlerine başvurarak genel sağlık kontrollerini yaptırmaları büyük önem arz etmektedir. Söz konusu periyotların sıklığı ise bireylerin yaşlarına, genel sağlık durumlarına ve yaşam standartlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Apex Cerrahi Tıp Merkezi check-up bölümünde uygulanan check up işlemleri sayesinde iç organlarda meydana gelen bazı bulguların saptanabilmesi mümkün hale gelmektedir. Bu işlemle kişilerin tavsiye yoluyla sigara, alkol tüketimi, düzensiz egzersiz ve hatalı beslenme tarzı gibi birtakım hayat alışkanlıklarını değiştirmeleri sağlanabilmektedir. Bu sayede gelecekte oluşması muhtemel hastalıkların da önüne kolay bir şekilde geçilebilmekte ve var olan rahatsızlıkların ileri seviyelere geçmesi engellenebilmektedir. Apex Cerrahi Tıp Merkezi check-up bölümünde yapılan check-up işlemleri ile hastalarda var olan gizli şeker, kolesterol, alkol ve hepatit-b kaynaklı karaciğer rahatsızlığı, koroner kalp hastalıkları, rahim kanseri, meme kanseri, kalın bağırsak kanseri gibi birtakım kanser çeşitleri, kemik erimesi ve kansızlık sorunları rahatlıkla tespit edilebilmektedir.

Apex Cerrahi Tıp Merkezi check-up bölümünde yapılan check-up işlemlerinde pek çok hastalık sorunsuz bir şekilde taranabilmekte ve şüpheli bulgularla karşılaşılması halinde buna uygun tedavi yöntemlerine gidilebilmektedir. Hastaların şikâyetlerine ve genel sağlık durumlarına göre check-up işlemleri daha farklı alanlarda da derinleştirilebilmektedir. Check-up uygulamaları ile erken teşhis imkânlarından yararlanılarak özellikle bulaşıcı hastalıkların bireylerin ailelerine bulaşmasının önüne geçilebilmekte ve bu sayede olması muhtemel tedavi masrafları yüksek ölçüde azaltılabilmektedir.

Apex Cerrahi Tıp Merkezi check-up bölümünde yapılan check-up uygulamalarında kanser gibi son derece tehlikeli ve ileri seviyelerde tedavisi imkânsız olan pek çok rahatsızlık kolay bir şekilde tespit edilebilmekte ve böylelikle erken tedavi seçenekleri değerlendirilebilmektedir. Bu nedenle her bir bireyin sağlıklı olup olmamalarına bakmadan yılda en az 2-3 defa check-up yaptırmaları ve erken teşhis ile tedavi imkânlarından mutlaka yararlanmaları tavsiye edilmektedir.

Apex Tıp Merkezi check-up bölümünde sağlığına önem veren bireyler için farklı yaş gruplarına özel olarak şekilde geliştirilen ve kadın ya da erkeklere yönelik olarak tasarlanan benzersiz check-up programlarının uygulandığı söylenebilmektedir. Doğru ve etkili check-up programları ile bireyler çok daha sağlıklı ve bilinçli bir hayata merhaba diyebilmektedir.

Kimler Check-up Yaptırmalıdır?

  • Ailesinde şeker, tiroid, şişmanlık, prostat, jinekolojik sorunlar, hipertansiyon, kalp rahatsızlıkları ve benzeri hastalıklar bulunan ve bu nedenle söz konusu hastalık risklerini taşıyanlar
  • Stres altında ve yoğun tempo ile çalışanlar
  • Alkol ya da hepatit virüsüne bağlı karaciğer hastalıkları olanlar
  • Kansızlık şikayeti olanlar
  • Kolesterol hastaları
  • Rahim ağzı ve meme kanseri taraması yaptırmak isteyenler
  • Sağlıklı yaşamın önemini bilen ve sevdikleriyle birlikte uzun yıllar yaşamak isteyenler

Check-up Paketleri