Dermatoloji (Deri ve Zührevi Hastalıkları)


Dermatoloji (Deri ve Zührevi Hastalıkları) Bölümü


Dermatoloji (Deri ve Zührevi Hastalıklar), çok sık rastlanan deri hastalıklarına ve cinsel yolla bulaşan zührevi hastalıklara ilişkin tanı konmasını ve tedavi geliştirilmesini sağlayan bölümdür. Saçlarda, ayak ve el tırnaklarında meydana gelen dermatolojik hastalıklara çözüm bulmanızı sağlamaktadır. Ayrıca mantar, siğil gibi hastalıklarda, sivilcelerde, egzama ve alerjik rahatsızlıklarda, deri tümöründe ve aşırı terlemeye neden olan hastalıklarda tedavi imkanı sunmaktadır.

Dermatoloji (Deri ve Zührevi Hastalıklar) Nelerdir?


Dermatoloji (Deri ve Zührevi Hastalıklar) Bölümü doktoru dermatologların hangi hastalıklarla ilgilendiğini merak ediyor olabilirsiniz. Pek çok kişinin bu konuda yanıt aradığını belirtebiliriz. Peki ya Deri ve Zührevi Hastalıkları Nelerdir? Diye soruyorsanız, işte sizin için yanıtını aktarıyoruz.

En çok karşılaşılan deri rahatsızlıkları arasında:


  • Akne oluşumu
  • Ayak, tırnak, saç veya gövde mantarı ve vajinal mantar sorunları,
  • Virüslerden kaynaklı döküntülü hastalıklar
  • Kızamık, su çiçeği, zona, kızıl gibi hastalıklar,
  • Saç derisinde meydana gelen saç biti,
  • İlaçlara bağlı olarak veya kronik şekilde görülen alerjik cilt hastalıkları,
  • Egzama, sedef, tırnak hastalıkları,
  • Siğil, Behçet, ben, büllöz hastalıkları,
  • Ciltte oluşan iyi ya da kötü huylu tümörler yer alır.
  • Uyuz.

Mekanik nedenlerden dolayı veya soğukta, sıcakta fiziksel etmenlerden kaynaklı olarak oluşan çeşitli deri hastalıkları bulunmaktadır. Bu nedenle Deri ve Zührevi Hastalıkları geniş bir alanda incelenmektedir.

Deri ve Zührevi Hastalıklar Bulaşıcı Mı?

Vücudun dış yüzeyini kaplayarak görülen pek çok deri hastalığı ve zührevi hastalıklar bulunmaktadır. Çeşitli sebeplerden oluşan bu durumlar karşısında en yakın sağlık merkezinde Deri ve Zührevi Hastalıkları bölümü ile görüşmeniz gerekmektedir. Erken teşhis her hastalıkta olduğu gibi bu alanda da önemlidir. Pek çok hastalığa bakan bu bölüm içerisinde bazı rahatsızlıkların bulaşıcı olduğunu, bazılarının ise bulaşmadığını belirtebiliriz. Kaşıntılı bir şekilde ortaya çıkan rahatsızlıkların hangisini bulaşıcı olduğuna dair bilgileri uzman doktorunuzdan almanız gerekmektedir. Cinsel yollardan bulaşan frengi, genital siğiller, bel soğukluğu, uçuk ve AIDS gibi hastalıklara karşı tedbirli davranmanız önerilmektedir.

Dermatolojik (Deri ve Zührevi Hastalıkların)Tedavileri

Bu konuda uzman olan doktorlarla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Geniş bir alanı kapsayan ve önceden belirlenmesi halinde daha hızlı çözüm bulunan hastalıklar için uzman hekimlerinizden randevu almanız gerekmektedir. Dermatolog arayışlarınızı sonlandırmanızı sağlayan sitemizde en iyi fırsatları ve hizmetleri bulabileceksiniz. Deri ve Zührevi Hastalıkları Bölümü ile ilgili tüm sorularınızı bizlere yöneltebilir ve en yakın tarih için randevularınızı oluşturabilirsiniz.

Damarsal lezyonların tedavisinin yanı sıra Dermatolojik (Deri ve Zührevi) Hastalıklar için çeşitli yöntemlere başvurulmaktadır. Siğil, egzama, mantar, akne tedavisi için ilk etapta ilaçla tedavi yöntemine başvurulmaktadır. Ayrıca ciltte oluşan kırışıkların giderilmesinde, lazerle cilt gençleştirme işlemlerinde, botoks ve diğer estetik uygulamalarında bu bölüme başvurulmaktadır. Allerji testleri uygulanarak, hangi maddeye veya ilaca karşı hassaslığının olduğunu tespit edecek olan dermatologlar, hastalarına uygun bir tedavi yöntemi belirlemektedir.