Kulak, Burun, Boğaz


Tüm yaşlarda kulak zarı, orta kulak, boğaz ve ses telleri ile yutak bölümünde meydana gelen rahatsızlıkların tanı ve tedavisi için Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları bölümü ilgilenmektedir. Tıbbi ve cerrahi işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayan bu bölümde uzman doktorları tercih etmeniz gerekmektedir. Böylece acil olarak tedavi olmanız gereken yaralanma ve travmalarda veya poliklinik hizmetlerinde ve yatarak tedavi hizmetlerinde gerekli işlemlerin yapılacağını görebilirsiniz.

Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Bulguları Nelerdir?


Çeşitli şikayetleri yaşayan hastalarda ön plana çıkan bazı bulgulara rastlanmaktadır. Bunlar arasında en sık görülen baş dönmesi, hapşırık, burun kanaması ve akıntıları, kulak çınlaması ve uğultu, işitme kaybı, kulak akıntısı, ses kaybı, çene ağrısı, horlama, sinüzit, baş ağrısı, burun tıkanıklığı, burun alerjileri ve nefes almada zorluk gibi belirtilerde Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları bölümüne başvuru yapmak gerekmektedir. Sağlık merkezlerinin ilgili poliklinik hizmetlerinden faydalanarak muayenelerin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Rutin olarak kontrollere katılmanız, ileride oluşabilecek ciddi hastalıklara karşı tedbir alınmasında etkili olacaktır.

Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Nelerdir?


Çok sık görülen Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabilirsiniz. Bu bölüm tarafından incelenen, tanı ve tedavi yöntemleri geliştirilen hastalıklara örnek verecek olursak;


 • Burun ve sinüs hastalıkları,
 • Burun alerjileri ve alerjik rinit
 • Kulak iltihapları ve bademcik hastalıkları,
 • Kulakta çınlama ve baş dönmesi,
 • Uyku apnesi ve Tinnitus,
 • Baş Dönmesi ve burun kemiğinde eğrilik şeklindedir.
 • Gözlerde yanma,
 • Hapşırık,
 • Burun kanaması ve akıntıları,
 • İşitme kaybı,
 • Horlama,
 • Nefes almada zorluk,
 • Burun tıkanıklığı,
 • Baş ağrısı.
 • Kepçe Kulak,

Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Tanı Hizmetleri


Orta kulak enfeksiyonları, bademcik ve geniz eti hastalıkları, hava yolu problemlerinin tedavileri ve çeşitli KBB hastalıkları için tanı konmasını sağlayan bölümde teknolojik yöntemlerden faydalanılmaktadır. Nazal endoskopi ile KBB muayeneleri rutin bir şekilde tamamlanırken, ses telleri ile ilgili rahatsızlıklarda videolaringoskopi yöntemine başvurulmaktadır. İşitme bozukluklarının değerlendirilmesi ve konuşma problemlerine yönelik tanı konması için gerekli ölçümler laboratuar alanlarında tamamlanmaktadır. Yeni doğan bebeklerde gerçekleştirilen işitme testi işlemleri de yine bu bölüm tarafından gerçekleştirilmektedir.

Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Tedavi Hizmetleri


Burun alerjileri ve estetiğinden, kulak zarı tamirine ve kulak mikroocerrahi yöntemlerine kadar pek çok yol izlenerek Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Tedavi Hizmetleri verilmektedir. Nefes almada zorluğa sebep olan deviasyonlarda burun ve burun ucu şekil bozukluklarında estetik rinoplasti operasyonlarıyla tedavi edilir. , Uykuda nefesinizin kesilmesine neden olan uyku apnesi ve horlama gibi şikayetleriniz için bu birime başvurabilirsiniz. Kronik hale gelen orta kulak iltihabı için cerrahi yöntemlerden faydalanmanıza olanak verilmektedir. Ayrıca kulak kemikçiklerinin yerine stapez cerrahisi ve ossikülo-plasti adı verilen yöntemlerle protez uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Baş ve boyun bölgesinde görülen tüm tümörlerin cerrahi yöntemlerle tedavi edilmesi için Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları bölümünde uzman olan doktorlarla görüşmeniz gerekmektedir.

Böylece endoskopik görüntüleme hizmetleri ve radyolojik tetkikler ardından hastaların ihtiyacı olan muayene ve cerrahi işlemlere yönelik planlar tamamlanmaktadır. Ameliyat raporlamasını başarıyla gerçekleştirecek ve kayıt altına alacak olan bölümde çocuklara ve yetişkinlere özel tedavi yöntemlerine başvurulmaktadır. Uyku bozukluklarının, burun ve burun hastalıklarına yönelik sunulan profesyonel hizmetler sayesinde nefes almanızı güçlendirecek pek çok hastalığın başarılı bir şekilde tedavi edileceğini görebilirsiniz.