Meme Büyütme Ameliyatı Nedir? Nasıl Uygulanır?

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir? Nasıl Uygulanır?

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir? Nasıl Uygulanır?

Daha hacimli bir meme yapısına sahip olmak isteyenler için Meme Büyütme Ameliyatı yapılmaktadır. Meme dokusuna veya göğüs kaslarına yerleştirilecek olan meme implantları sayesinde hedeflediğiniz görünüme ulaşmanız mümkün olacaktır. Eğer bir meme diğerinden farklı boyutlardaysa, memenizin küçük olmasından kaynaklı özgüven problemleriniz varsa ve meme kanseri gibi bir rahatsızlığı atlatmışsanız, meme büyütme ameliyatları sayesinde hedeflediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Cerrah doktorunuz tarafından nerede ve nasıl bir kesinin açılması gerektiği planlandıktan sonra meme implantlarının yerleştirilmesiyle Meme Büyütme Ameliyatı yapılmaktadır. Göğüs altından, kol altından veya meme ucundan açılabilecek olan kesilerin ardından göğüs duvarının en dış kısmında yer alan kas üzerinde bir cep oluşturacaktır. Buraya yerleştirilecek olan implantın ortalanmasıyla işlem tamamlanacaktır. Silikon yapıda olan implantların işlem öncesinde jel ile doldurulmasına olanak verilmektedir.

Bu işlemi başarılı bir şekilde tamamlayacak olan cerrahınız en son aşamada ise cerrahi bant yardımıyla bandaj yapacaktır. Vücudunuzdan alınabilecek yağ dokusu ve kök hücrelerden oluşan maddelerin yanı sıra tuzlu su ile hazırlanabilecek silikon implantların da kullanılabileceğine dikkat çekiyoruz. Böylelikle uygulanacak operasyonda imptlanların yerleştirilmesine önem verilmekte olup, sonrasında ise steril salin sıvı doldurularak işlem tamamlanmaktadır.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrasında Neler Yaşanır?

Yara oluşumunun azaltılması ve izin hemen iyileşmesi amacıyla kesinin nereden yapılacağı önem kazanmaktadır. Meme Büyütme Ameliyatı sonrasında birkaç haftalık süreçte ağrı yaşamanız normal olacaktır. Ayrıca yara izleri solsa dahi tamamen iyileşmeyebilir veya morarmalar yaşanabilir. Uygulanan meme implantlarını korumak ve desteklemek amacıyla sıkılaştırıcı iç çamaşırlarını tercih etmeniz önerilecektir. Hangi çeşit sütyeni tercih etmeniz gerektiğini cerrah doktorunuza danışabilirsiniz. Yaşayabileceğiniz ağrıların ilaçla kontrol altına alınmasını sağlayacak olan doktorunuzun reçete edeceği ilaçlar dışında hiçbir şey kullanmamanız gerekmektedir. Bu talimatlara uygun adımları atmanız halinde en kısa sürede rutin yaşamınıza dönebilirsiniz. Ancak iyileşme sürecinde kendinizi yoracak aktivitelerde bulunmamanız, sarsıntı veya fiziksel temasa karşı tedbirlerinizi almanız önerilmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Her ameliyatta olduğu gibi Meme Büyütme Ameliyatı için bazı risklerin olabileceğine dair bilgilendirmeler uzmanlar tarafından yapılacaktır. Memede ağrı ve enfeksiyon şikayeti, meme ucunda his değişiklikleri, implant kaçağı veya rüptür gibi şikayetlerin bu aşamada yaşanabileceğini unutmamalısınız. İmplantların çıkarılmasına neden olabilecek risklerin yaşanması halinde ameliyatların maliyetleri çok daha yüksek olacaktır. Komplikasyon oluştuğunda yok etmek üzere yeni operasyonları yapabilecek olan uzman doktorlarınızdan bilgi almayı ihmal etmeyin.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonuçları Nelerdir?

Göğüslerinin küçük olmasından şikayetçi olan kişilerin meme boyutlarında değişimlerin yaşanmasıyla sonuçlanacaktır. Böylece daha özgüvenli hale gelmeniz sağlanmaktadır. Ameliyat sonrasında yaşanacak kilo kaybı veya kilo alma durumlarında göğüs boyutlarının değişebileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle göğüs ölçülerinden memnun kalmadığınızda uzmanlarınızla iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede yeni bir operasyon planlamasının titizlikle yapılacağını görebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir