Meme Küçültme Ameliyatı Nedir? Nasıl Uygulanır?

Meme Küçültme Ameliyatı Nedir? Nasıl Uygulanır?

Göğüs yapısının normalinden daha büyük olmasından şikayet eden kişiler için Meme Küçültme Ameliyatı yapılmaktadır. Böylece vücudun daha orantılı hale gelebilmesi için dolgunluk kazandıran yağ ve cilt bölümlerinin alınmasına olanak verilmektedir. Vücudun ön kısma doğru eğilmesine, kemik, sırt ve omurga deformasyonlarının yaşanmasına ve yaralara neden olan Meme Küçültme Ameliyatı sayesinde boy ve kilonuzla orantılı olacak adımları atabilirsiniz.

Aksi halde kullanacağınız iç çamaşırlarının askısından dolayı çukurluk oluşmasına neden olabilirsiniz. Spor yaparken veya çeşitli aktivitelerde olumsuz etkileyen bu sorundan kurtulabilmek için uzman doktorunuza başvurabilirsiniz. Zamanla giderek artacak olan şikayetlerinize karşı hemen önlem alabilecek olan doktorunuz operasyon için uygun olup olmadığınızı değerlendirecektir. Ameliyat öncesinde ve sonrasında nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair bilgilendirmeleri alabileceğiniz bu süreçte riskli olabilecek durumları değerlendirmeniz mümkün olacaktır.

Meme Küçültme Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?

Göğüs yapısı aşırı büyük olmayan kişilerde uygulanabilen Lejour yönteminde göğüs başından itibaren düz bir kesi atılmaktadır. Ancak göğüs yapısı daha iri olan kişiler için uygulanabilen yöntemlere dahil değildir. Test T izle meme küçültme yöntemini tercih ettiğinizde ise ameliyat izinin en iyi şekilde iyileşebileceğini göreceksiniz. Son olarak Greft tekniğini tercih edecek olan kişilerin çok ileri yaşta olması gerekmektedir. Süt kanallarının bozulmasına neden olan bu yöntemde memenin hastanın talep ettiği seviyede küçültülmesi mümkün hale gelmektedir. Meme Küçültme Ameliyatı Teknikleri hakkında bilgilendirmeleri alabilmek ve Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları ile ilgili merak ettiğiniz soruları yöneltebilmek için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yukarıda belirttiğimiz tekniklere göre doğru planlama yapılarak Meme Küçültme Ameliyatı hastanın isteği doğrultusunda gerçekleştirilir. Bez dokusu ve yağ dokusunda, deride veya meme başında bazı küçültme işlemleri gerçekleştirilmektedir. Dokuda meydana gelen küçültme operasyonu ardından sarkmaların da giderilmesi sağlanmaktadır. Böylece sıkı ve dik göğüslere sahip olmak isteyen kişilerin hedeflerine ulaşması mümkün olacaktır. Her vücuda göre farklı olabilen meme ölçüsünü en iyi şekilde planlayan uzman doktorunuz yaşınıza göre doğru bir adım atacaktır.

Meme hacmini göz önünde bulundurarak yapacakları operasyonda hastanın uyutulmasına önem verilmektedir. Yaklaşık 3-5 saat sürecinde tamamlanmakta olan Meme Küçültme Ameliyatı sonrasında 1 günlük yatış verilmektedir. Kendiliğinden eriyen dikişlerle gerçekleştirilen operasyonların ardından dikiş aldırma gibi bir probleminiz olmayacaktır. Kullanılan tekniklere göre dikiş izinin ne kadar yoğunlukta kalacağını öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Meme Küçültme Ameliyatı Riskleri Var Mı?

Nadir olarak rastlanan bazı risklerden söz etmek mümkündür. Enfeksiyon ve kanama görülmesi bunlar arasında yer almaktadır. Ayrıca meme başı duyusunun olumsuz etkilenmesi veya süt kanallarının zedelenmesi neticesinde yaşanabilecek olumsuzlukları göz ardı etmemek gerekmektedir. Uygun şartlar altında yapılması gereken Meme Küçültme Ameliyatı ile ilgili hijyen kurallarına mutlaka uyulmalıdır. Hijyenik koşullarda gerçekleştirilen operasyonlarda iyileşme süreci daha da kısalmaktadır. Enfeksiyonlara, sık rastlanan komplikasyonlara ve dikiş yerlerinin iyileşmesine yönelik olarak tedbirleri almanıza olanak verilecektir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir