Op. Dr. Şule KIRAY

apex cerrahi

Op. Dr. Şule KIRAY

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Op. Dr. Şule KIRAY Kimdir?

Şule Kıray, Konya doğumlu olup üniversite eğitimini Ankara’da Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1995-2001 yıllarında tamamlamıştır. Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığını yine Ankara’da Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında 2008 yılında tamamlamış ve 2009-2013 yılları arasında Konya ve  Karaman’da çalışmıştır.

2014 yılında İstanbul’da Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi (ÜYTE)’nde Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemleri Eğitimini almıştır. Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi (ÜYTE)’nde ünite sorumlusu olarak (2017-2019) çalışmıştır. Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Yardımcı Doçent Dr. olarak (2018-2019) akademik görev yapmıştır.

T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı Hipno-terapisttir. Tıbbi Hipnoz Eğitimini, Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinde tamamlamıştır.

Klinik Psikoloji Bilim Uzmanıdır. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimini, Yakın Doğu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Anabilim Dalında (2017-2019) tamamlamıştır.

Cinsel terapi ve Jine-seksoloji (Kadın cinselliği bilimi) ile ilgilenmektedir. Cinsel Tedaviler ve Cinsel Danışmanlık Eğitimi, Evlilik ve İlişki Terapisi Eğitimi Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) onaylıdır. Psikoterapi Eğitimini Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneğinden almıştır. Şema Terapi uygulayıcı eğitimini Şema Terapi Enstitüsünden almıştır. Pozitif Psikoterapi uygulayıcı eğitimi Wiesbaden Dünya Pozitif Psikoterapi Derneği onaylıdır.

Psikosomatik Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Başkanıdır.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) İstanbul Avrupa Şubesinin Başkan yardımcısıdır.

Uluslararası Entegratif Kognitif Psikoterapi Enstitüsü (IICPI) Yönetim kurulu üyesi ve Genel sekreteridir.

Jineseksoloji Derneği Yönetim kurulu üyesidir.