Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi


Bu bölümde vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelen doku ve organ kayıplarının onarılmasına, estetik açıdan daha verimli bir sonucun elde edilmesine ve çeşitli hastalıkların tedavisine olanak verilmektedir. Plastik bölümü daha çok el cerrahisi, mikro cerrahi ve yanık tedavisi gibi uygulamaları barındırırken, Rekonstrüktif bölümü ise deri altında ve yüzeyinde meydana gelen kesilerin, yaralanmaların ve uzuv kopmalarının onarılması için hizmet vermektedir. Estetik alanda ise görünümün daha mükemmel bir hale gelmesi için uygun bir planlama yapılmaktadır. Böylece hastaların yaşadıkları estetik kaygıların ortadan kaldırılmasına olanak verilmektedir. Tüm bu alanları içerisine alan ve geniş bir disiplini barındıran Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi sayesinde yalnızca güzelleşme yönünden değil, tıbbi yönden de verimli sonuçları elde edebilirsiniz. Rinoplasti gibi uygulamalar ile bir yandan burun şekli düzeltilirken, diğer yandan ise nefes alma sorunlarının ortadan kaldırılması bunun en güzel örneğidir.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Hangi Hastalıklara Bakar?


Doğumsal veya sonradan oluşan pek çok hastalığın tedavisi için Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümü ilgilenmektedir. Bunlar arasında ön planda olan,

En çok karşılaşılan deri rahatsızlıkları arasında:

  • Cilt kanserleri ile mücadele,
  • Cilt tümörlerine yönelik tedavi,
  • Göz kapağı hastalıkları,
  • Şekil bozukluğuna neden olan deformiteler,
  • Yarık dudak veya damak ve yapışık parmaklar,
  • El işlev bozukluğudur.

Fiziksel görünümde değişikliklerin yaşanmasını sağlayan bölümde vücudun çeşitli kısımlarının iyileştirilmesi için adımlar atılmaktadır. Fonksiyonların yeniden kazanılmasını sağlayan ve travma neticesinde oluşan uzuv kopmalarında ise vücuda yeniden bağlanması için gerçekleştirilen uygulamalardan faydalanmak için hemen randevu oluşturabilirsiniz.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Hizmetleri Nelerdir?


Bu alanda gerçekleştirilen cerrahi hizmetlerde sıklıkla tercih edilen bazı uygulamalara rastlanmaktadır. En çok talep gören ve başarılı bir şekilde tamamlanan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi işlemleri arasına yara izlerinin tedavisine yönelik uygulamalar yer almaktadır. Damar tıkanıklığından veya yatalak olmaktan kaynaklanan ve iyileşmeyen yaraların tedavisi ileri teknikler sayesinde gerçekleştirilmektedir. Günümüzde güneş ışınlarına çok fazla maruz kalınmasından dolayı cilt kanserlerinin de giderek arttığı görülmektedir. Hızla büyüyen benlerin tedavisinde ve diğer tüm cilt kanseri türlerinde gerekli yöntemlere başvurulmaktadır. Ayrıca baş ve boyun bölgesinde onarılması gereken uzuvlar için en iyi şekilde planlama yapılmaktadır. Doğumdan itibaren görülen genital organda meydana gelen şekil bozukluklarının plastik cerrahi alanı tarafından en uygun şartlar altında tedavi edilebileceğini vurgulamaktayız.

Sizler de uzman plastik cerrahlardan yardım alabilmek için en yakın tarihe randevu oluşturabilirsiniz. Böylelikle burun estetiği için gerçekleştirilen Rinoplasti uygulamalarında, meme büyütme veya küçültme işlemlerinde, Liposuction adı verilen yağ alma operasyonlarında, karın germe, popo protez, uyluk germe, kol germe, yüz germe, boyun germe, baldır estetiği, penis büyütme, vajinoplasty, otoplasty veya göz kapağı operasyonlarında verimli sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Estetik açıdan istediğiniz sonuçları elde edebilmek ve görünümlerinizin daha iyi hale gelmesini sağlamak için başvuru yapacağınız merkezlerde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında uzman isimlerin olmasına, kaliteli ve güvenilir hizmetlerin sunulmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca mikrocerrahi işlemler açısından yeterli donanımın bulunması gerektiğini vurguluyoruz. Böylelikle öne çıkan en önemli teknolojiler sayesinde ihtiyaçlarınıza uygun çözümler sunulacaktır.

GENİTAL ESTETİK


Vulvanın şeklini vajina dış dudak büyüklüğü ve dolgunluğu belirler. Bazı kadınlarda dış dudaklar fazla dolgun, bazılarında fazla zayıftır. Doğuştan gelen problemler arasında en çok rastlanan dış dudakların normalden daha dolgun olmasıdır. Dış dudakların dolgun olması, estetik görünümdeki bozuklukların yanı sıra, kişinin istediği kıyafeti giyme özgürlüğünü de kısıtlar. Örneğin tayt, bikini gibi kıyafetler giyildiğinde ortaya çıkan problemler manevi sıkıntılara sebep olur.

Dış Dudak Ameliyatı

Dış dudak ameliyatı ergenlik dönemini geçtikten sonra yapılabilir. Doğum yapmış ya da yapmamış, cinsel ilişkiye girmiş olsun ya da olmasın, cinsel organının şeklinden rahatsızlık duyan her sağlıklı kadın, vulvoplasti yada labioplasti adı verilen bu ameliyattan yararlanabilir.

Bu ameliyat kızlık zarını bozar mı diye çeşitli sorular gelmektedir. Öncelikle kızlık zarı, vajina ağzının 1 cm içinde kaldığı için herhangi bir sorun oluşturmaz. Uzmanlar özellikle cinsel hayatı başlamamış bireylere, vulvoplasti ameliyatını önermektedir. Dış dudak ameliyatı, görünümü onarmakta, vajinusmus gibi problemlerin ortaya çıkmasını engellemektedir. Dış dudak ameliyatını geçiren her kadın, sonrasında hamile kalabilir ve cinsel ilişkiye girebilir. Bu ameliyat, cinsel yaşamda pozitif bir etki yaratır.

Dış Dudak Küçültme

Dış dudakların yapısına göre ya yağ çekilir ya da fazla dolgunluk varsa küçültmek amacıyla belli bir kısmı kesilir.Bu işlem vakanın durumuna göre lokal anestezi ya da genel anesteziyle yapılır. Birden fazla ameliyat olursa genel anestezi uygulanması daha doğrudur..

Dış Dudak Dolgunlaştırma

Yeterli dolgunluğa sahip olmayan dış dudaklar için uygulanır. Dış dudak dolgunlaştırma da genel anestezi daha uygundur. Vücudun çeşitli yerlerinden alınan yağ, dış dudaklara daha dolgun bir görünüm kazandırır.

Vulvoplasti: Vajina Dış Dudak Ameliyatının Olumlu Etkileri

Ameliyat 1 saat sürer. Kısa bir süre dinlendikten sonra evinize dönebilirsiniz. Hafif ağrılar olmasına rağmen günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz. Yara pansuman ihtiyacı duymaz. Temizliğinize önem vermeniz yara için yeterlidir.

Vulvoplasti sayesinde özgüveniniz yerine gelir Daha sağlıklı bir yaşama ve daha sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşursunuz.