Saç ekimi nedir? Saç ekimi nasıl yapılır?

saç ekimi nedir saç ekimi nasıl yapılır

Saç ekimi nedir? Saç ekimi nasıl yapılır?

Kişilerin saç dökülmesi sorunuyla karşılaştıklarında nasıl bir yöntem izlemeleri gerektiğini net bir şekilde açıklıyoruz. Her kişinin farklı ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde tedavi yöntemleri izlenmektedir. Saç dökülmesinde çözüm olabilecek yöntemlerden birisi saç ekimi şeklinde karşınıza çıkmaktadır. Bu işlemde ense boyunca ilerleyen saç köklerinin, dökülen alanlara nakledilmesine olanak verilmektedir. Hijyenik ortamlarda ve steril şartlar altında gerçekleştirilmesi gereken saç ekimi için kullanılan yöntemlere göre farklı adımlar atılmaktadır. Günümüzde en sağlıklı ve verimli sonuçların FUE yöntemi sayesinde elde edilebildiğinin altını çizmekteyiz. Buna göre lokal anestezi altında gerçekleştirilen ve kesi açılmayan işlemlerin sonucunda yalnızca sağlıklı saç kökleri alınarak nakil yapılmaktadır. Bu sayede ağrı şikayeti yaşamadan birkaç günlük dinlenme sürecinin ardından normal yaşantınıza devam edebilir ve kalıcı olan saçların kısa sürede çıkacağını görebilirsiniz.

Saçlarınızın Neden Döküldüğünü Merak Ediyor Musunuz?

Belirli bir seviyede görülen saç dökülmeleri normal olarak karşılanmaktadır. Ancak günlük miktarının üstünde yaşanması halinde çeşitli sebeplerin olabileceğini unutmamalısınız. Mevsimsel değişiklikler, hormonal bozukluklar, vitamin eksiklikleri ve genetik faktörlerden dolayı saç dökülmeleri erken yaşlarda meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda bazı cilt hastalıklarının oluşmuş olabileceğini göz ardı etmemelisiniz. Kadın ve erkeklerde farklı sebeplerden yaşanan ve stres kaynaklı olabilen saç dökülmelerinde sağlıklı saçların gelmesini bekleyebilirsiniz. Ancak yapılan tüm tedavilere ve alınan tedbirlere rağmen saçlarınızın dökülmesini ve yeni saçların gelmesini sağlayamadığınız durumlarda saç ekimi ile ilgili yöntemler yardımınıza koşacaktır. Bu aşamada ise profesyonel kişilere başvurarak saç ekimi öncesi, sonrası, farklı ve avantajları hakkında önemli bilgileri almanız gerekmektedir.

Saç Ekimi Yaptırmak İsteyen Kişiler Nelere Dikkat Etmelidir?

Mükemmel sonuçları elde etmek ve görsel açıdan istediği noktaya gelmek isteyen kişilerin saç ekimi öncesinde ve sonrasında bazı hususlara dikkat etmesi gerekmektedir. Cerrahi bir işlem olduğundan hayatınızı riske atabilecek komplikasyonlara karşı tedbir alan uzmanlardan destek almanızı öneriyoruz. Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız bu konuda mutlaka fikir almanız gerekmektedir. Ayrıca alkol, sigara, kafeinli içecekler gibi çeşitli zararlılardan uzak durmanız ve en geç 1 hafta öncesinden bırakmanız gerekmektedir. Bu sayede daha sağlıklı bir şekilde hazırlanabileceğiniz sürecin sonrasında ise kendinizi yoran aktivitelerin başına geçmemelisiniz.

Doktorunuzla sürekli iletişim halinde kalarak hangi günden itibaren suyla temas ettirebileceğinize dair bilgileri alabilirsiniz. Sizlere önerilecek ve reçete edilecek olan şampuanları veya saç losyonlarını tavsiyelere uygun şekilde kullanmanız gerekmektedir. Güneşten korumanız gereken ekim yapılan alanlar için şapka seçimlerinde itinalı davranmalısınız.

Operasyonun ardından ilk 15 gün dikkatli davranmanız saç köklerine zarar verebilecek davranışlardan uzak durmalısınız. Uyuma pozisyonunuzda, giyeceklerinizde ve kuaförlük hizmetlerinde bir süre sabırlı davranmanız gereken noktalar bulunmaktadır. Saçlarınızı kuruturken zarar verecek hızlı davranışlar yerine daha hafif hareketleri tercih etmelisiniz. Saç diplerinizde kabuklanmaların yaşanabileceğini göz adı etmemeli ve kaşınması halinde tırnaklarınızla müdahaleden kaçınmalısınız.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir