saç ekimi öncesi sonrası

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi işlemlerini yaptırmaya karar vermeden önce sizleri nelerin beklediğini merak ediyor olabilirsiniz. Saç ekimi öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında uzmanlardan bilgi ve destek almayı ihmal etmemelisiniz. Görsel açıdan önemli bir yere sahip olan saç ekimi için kulak üstündeki bölgeden, enseye kadar uzanan saçların alınması ve nakledilmesi işlemlerine gerek duyulmaktadır. Merdiven altı çalışan adreslerden ve işini bilmeyen kişilerden uzak durmanız gereken saç ekimi hususunda mutlaka uzman kliniklere başvurmanız gerekmektedir. Böylelikle beklentilerinizi rahatlıkla paylaşabilir ve tavsiyelere en iyi şekilde uyabilirsiniz. Operasyon öncesinde ve sonrasında neleri yapmanız veya yapmamanız gerektiği konusunda en iyi şekilde destek alabileceğinizin altını çizmekteyiz.

Saç Ekimi Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi öncesi ile ilgili bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Mümkün olduğunca sigarayı bırakmalı veya azaltmayı başarmalısınız. Alkol tüketiminizi, kafeinli içecekleri ve yeşil çay gibi tüketilen içecekleri bırakmanız gerekmektedir. Eğer kronik rahatsızlıklarınızdan dolayı sürekli ilaç kullanıyorsanız, bu konuda uzman doktorunuza mutlaka bilgi vermelisiniz. Yaklaşık 1 ay öncesinden bırakmanız gereken saç ürünleri, losyon gibi ürünlerden uzak durmalısınız. Saç ekimi yaptıracağınız gün saçınızda hiçbir şekilde jöle vb. ürünlerin bulunmaması gerekmektedir. Üzerinize gayet kolay bir şekilde giyip çıkarabileceğiniz bir giysiyi tercih etmelisiniz. Aksi halde başınıza sürtmesi durumunda olumsuz sonuçlar ortaya çıkacaktır. Saç ekimini yaptırmak isteyen kişilerin araç kullanmamaya özen göstermeleri ve bu nedenle de tek başına gelmemeleri tavsiye edilmektedir. Seyrelmiş veya dökülmüş olan saçlarınızın kalıcı olarak daha sıkı hale gelmesi için bu tür noktalarda özenli davranmanız gerekmektedir.

Saç Ekimi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi sonrası ise ilk 4. gün ile son 15. günlerde kritik aşamalar bulunmaktadır. Ekim yapılmış olan bölgeye karşı dikkatli davranışları sergilemeniz önerilmektedir. Sizleri zorlayacak ve terletecek olan spor gibi çeşitli aktiviteleri bu süreçte yapmamanız önerilmektedir. Araç kullanmanıza kesinlikle izin verilmeyeceğinin altını çiziyoruz. Bu süreçte yaşayabileceğiniz ödem ve ağrı gibi şikayetlere karşı ilaç kullanmanız tavsiye edilecektir. Ameliyat işleminin ardından saç ekilen bölgenin korunması amacıyla ilk üç gün yıkanmaması tavsiye edilmektedir. Yeni çıkacak olan saçlarınızın yoğunluğu ve kalitesi bazı faktörlere göre değişmektedir. Bu nedenle sabırlı bir sürecin içerisinde olduğunuzu unutmamalısınız. Bir süre kesme ve boyama gibi işlemleri gerçekleştirmemeniz önerilir. Güneşten korumanız gereken bu sürecin ardından ne zaman saç ürünlerini kullanabileceğinize dair doktorlarınızın önerisini alabilirsiniz.

Daha Sağlıklı Saçlara Sahip Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Günlük yaşamınızda bazı olumsuz durumları değiştirdiğinizde daha sağlıklı saçlara sahip olmanın yollarını keşfedebilirsiniz. Besin değerlerini protein ağırlıklı seçmeniz halinde başarılı sonuçlar sizleri bekliyor olacaktır. Stresi, alkolü ve sigarayı bırakmanız da saçlarınızın daha sağlıklı olması açısından etkili olacaktır. Saç derisine ve saç tellerine zarar vermeyecek olan ürünleri kullanmanız önerilecektir. Ayrıca uykunuzun düzenli olması da saçlar üzerinde son derece etkilidir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir