Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?

saç ekimi teknikleri

Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?

İhtiyaçlarınıza en uygun şekilde planlanacak olan saç ekimi sayesinde vücudunuzun farklı bölgelerinde bulunan saç köklerin, açıklık oluşan bölgelere nakli sağlanmaktadır. Ensede veya diğer bölgelerde bulunan kaliteli saç köklerinin alınmasında ve tepelere, alın bölgesine ve açıklık oluşan bölgeye aktarılmasında çeşitli yöntemlere başvurulmaktadır. Doğru ve etkili sonuçları alabilmeniz için operasyon hakkında en ince ayrıntısına kadar bilgileri almanız gerekmektedir. FUT ve FUE yöntemleriyle farklı şekillerde gerçekleştirilmekte olan saç ekiminde doğru kararı nasıl verebileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

Saç Ekiminde FUT Yöntemi Nedir?

Saç ekiminde en eski yöntemlerden birisi olan FUT işlemi Foliküler Ünite Transplastasyonu şeklinde bilinmektedir. Bu yönteme göre ensede bulunan saç kılları için bir şerit oluşturulmaktadır. Böylece gereken alana nakledilmesi için cerrahi yöntemlerle saç köklerinin alınması sağlanmaktadır. Kesi yöntemiyle yapılan ve iz bırakan bu yöntem günümüzde tercih edilmemektedir. Operasyon esnasında doku hasarlarının kalmasına neden olabilecek kesi işlemlerinden dolayı günümüzde tercih edilmeyen bir yöntemdir. Bu yöntemde saç kesimi yapılmaz ve alınacak olan saç köklerinin kalitesine bakılmaz.

Saç Ekiminde FUE Yöntemi Nedir?

2000’li yıllardan itibaren kullanılmaya başlanan diğer bir saç ekimi yöntemi ise FUE tekniği ile karşınıza çıkacaktır. Öncelikle saç kesimi yapılarak başlanacak olan uygulamada lokal anesteziye yer verilmektedir. Hiçbir kesi yapılmadan enseden veya göğüs bölümlerinden kaliteli saç köklerinin alınmasına özen gösterilecektir. Bazı özel tekniklerin kullanılmasıyla elde edilen parçaların açık alanlara nakledilmesinde profesyonel çalışmalar sergilenmektedir. Doğal bir görünümü sağlayan bu yöntem hastalar için daha fazla önerilmektedir. Günümüzde saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin ilgi gösterdiği yöntemler FUE tekniği kapsamında sunulmaktadır. Bu uygulamaları talep edeceğiniz merkezlerin ve uzmanların işinde deneyimli ve bilgi sahibi olmalarına dikkat etmelisiniz. Daha önce benzer çalışmaları gerçekleştiren ve son derece başarılı sonuçları alan adresimizde en uygun fiyatlarla ve en kaliteli yöntemlerle saç ekimi yaptırabileceğinizin altını çiziyoruz.

Saç Ekiminde PRP Yöntemi Nedir?

Saç ekimi için tercih edilebilecek olan diğer bir yöntem ise PRP olarak adlandırılmaktadır. Bu yönteme göre kanın pıhtılaşmasında rol oynayan hücreler tarafından üretilen solüsyon bu aşamada kullanılmaktadır. Böylece verimli saçların elde edilmesi için başarılı bir süreç atlatılmaktadır.

Saç Ekimi İçin Hangi Yöntem Daha İdealdir?

Hangi yöntemin daha ideal olduğunu ve nasıl farklılıkların yer aldığını araştırıyorsanız, sizler için detaylı bir şekilde bilgi veriyoruz.

  • Saç kesimi FUE tekniğinde yapılır, FUT tekniğinde ise yapılmaz.
  • Kesi FUE tekniğinde açılmaz, FUT tekniğinde ise açılır.
  • Ekim yapılacak alanın büyüklüğüne göre cm başına 140,160 kök elde edilmesi için FUE tekniğinden faydalanır. Bu miktar FUT Tekniğinde ise 60 olarak belirtili.
  • FUE tekniğinde alınan saç kökleri seçilmektedir, FUT tekniğinde ise seçilmeden şerit halinde alınmaktadır.
  • FUT tekniğinde saç ekimi yapılmadan önce bekleme süresi bulunmaktadır. FUE tekniğinde ise hiçbir şekilde beklemeden doğrudan aktarım yapılmaktadır ve hiçbir şekilde iz kalmamaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir