Şişli Etfal Hastanesi

şişli etfal

Şişli Etfal Hastanesi

Şişli Etfal Hastanesi 1899 yılında Osmanlı padişahı II. Abdülhamid’in emriyle kurulmuştur. Türkiye’nin ilk çocuk hastanesi olan Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi günümüzde birçok branşta hizmet vermektedir. 2003 yılına kadar 1’inci Ordu Komutanlığı emrinde 600 Yatak kapasitesi ile hizmet veren Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi bu tarihten itibaren TSK Sağlık Hizmetleri Komutanlığına bağlanmıştır.

2008 yılında İstanbul Sağlık Hizmetleri Bölge Komutanlığına bağlanmış, 2016 tarihli Kanun Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığı’na devredilmiştir. İstanbul’da olabilecek bir depremde hasarları en aza indirmek amacıyla binalara kontroller yapılmakta ve yapılan kontrollerin sonucuna göre binaların yıkılması, restore edilmesi gibi işlemler yapılmaktadır.

Şişli Etfal Hastanesi yapılan testler sonucunda, depreme dayanaksız olduğu tespit edildiği için hastanenin Seyrantepe ve Sarıyer’e taşınmasına karar verildi. Taşınma işlemi 12.07.2021 tarihi itibari ile büyük ölçüde tamamlandı ve kalan kısımlar için taşınma işlemleri de devam etmekte.

Şişli’de Etfal Hastanesinin taşınması ile meydana gelecek sağlık hizmetlerindeki boşluğun farkındayız ve hasta vatandaşların mağdur olmaması için Apex Cerrahi Tıp Merkezi olarak vatandaşlarımızın yanındayız.

Apex Cerrahi Tıp Merkezi 2007 yılında profesyonel uzmanlardan oluşan ekibi tarafından, İstanbul’da kurulmuştur. Apex Cerrahi Tıp Merkezi, genel cerrahi, nöroloji, beyin ve sinir cerrahi, iç hastalıkları, estetik cerrahi, medikal estetik, kulak burun boğaz, kardiyoloji, çocuk hastalıkları, dermatoloji, fizik tedavi rehabilitasyon, göğüs cerrahisi, göz hastalıkları, beslenme ve diyetetik vb. alanlarda hizmetler vermektedir.

Apex Cerrahi Tıp Merkezi olarak Şişli, Beyoğlu ve Beşiktaş bölgesi başta olmak üzere tüm İstanbul’a 7/24 kesintisiz olarak sağlık hizmeti vermekteyiz.

Apex Cerrahi Tıp Merkezinden randevu almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirisiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir